Jiří Štrunc

Hostující dirigent

Image

Jiří Štrunc (1969) vystudoval hru na housle na plzeňské konzervatoři a obor dirigování na Akademii múzických umění v Praze. Od roku 1997 je stálým dirigentem opery Divadla J. K. Tyla v Plzni. Působil pedagogicky na pražské Akademii múzických umění a Konzervatoři v Plzni. Soustavně se také věnuje symfonické hudbě.

V letech 1996 - 2000 byl dirigentem Karlovarského symfonického orchestru a v sezóně 2010/2011 byl jeho šéfdirigentem. Nyní je zde hostujícím dirigentem.

 

 Od roku 2004 pravidelně spolupracuje s Gunma Symphony Orchestra a Yamagata Symphonic Orchestra (Japonsko) a s řadou domácích symfonických orchestrů (Plzeňská filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Jihočeská komorní filharmonie a další). Jako operní dirigent se představil v Národním divadle v inscenacích Rusalky, Čerta a Káči a La traviaty. Ve Státní opeře Praha se poprvé uvedl v roce 2003 při novém hudebním nastudování Madama Butterfly. V roce 2006 nastoupil do stálého angažmá. Diriguje zde opery Madama Butterfly, Rusalka, Così fan tutte, Bohéma a Trubadúr a podílel se na nastudování Sedláka kavalíra a Komediantů.

Jiří Štrunc pravidelně vystupuje na mezinárodních hudebních festivalech Pražské jaro a Smetanova Litomyšl.