NOVOROČNÍ KONCERT KARLOVARSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU A GRANDHOTELU PUPP / M8

Slavnostní_sál_koncert_-pupp
Kategorie:
Mimořádné koncerty
Datum:
2022-01-01 16:00 - 18:00
Místo konání:
Grandhotel Pupp
REZERVACE VSTUPENEK
NOVOROČNÍ KONCERT KARLOVARSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU A GRANDHOTELU PUPP

GALA OPERA  A OPERETA

WOLFGANG AMADEUS MOZART

Figarova svatba – ouverture

Non piu Andrai

GAETANO DONIZETTI: Quel guardo il cavaliere

WOLFGANG AMADEUS MOZART: Madamina il cataloque questo 

GIACOMO PUCCINI: O mio babbino caro

ÉMILE WALDTEUFEL: Bruslaři

EMMERICH KALMÁN: Čardášová princezna – Heia in den Bergen 

WOLFGANG AMADEUS MOZART: Fin ch´han dal vino  

PIETRO MASCAGNI: Intermezzo z Cavalleria Rusticana

FRANZ LEHÁR: Giuditta – Meine Lippen sie küssen so heiss

JOHANN STRAUSS ml.: Na krásném modrém Dunaji

JACQUES OFFENBACH: Cancan

 

Karolína Žmolíková Cingrošová – soprán

Daniel Klánský – basbaryton

Jan Kučera – dirigent

 

Karolína Žmolíková se narodila roku 1990 v Praze. Začínala v Dětské opeře Praha, se kterou pravidelně vystupovala na různých pražských scénách a účinkovala také na EXPO v Aiči (2005), ve Vídni, v Drážďanech i v Opera Bastille v Paříži.  V roce 2005 byla přijata ke studiu na Pražské konzervatoři, kde byla její profesorkou MgA. Jiřina Přívratská a kde absolvovala v roce 2011. Karolína je vítězkou písňové soutěže Bohuslava Martinů a v roce 2013 získala třetí cenu v Duškově pěvecké soutěži. Vloni v srpnu se aktivně zúčastnila pěveckých kurzů operní pěvkyně Dagmar Peckové a byla vybrána, aby zazpívala na koncertě v kostele Nejsvětějšího srdce Páně v Praze. Od té doby se těchto kurzů zúčastňuje pravidelně. Karolína aktivně a často koncertuje. Za své největší úspěchy považuje vystoupení ve Španělském sále v Praze, v Requiem za Václava Havla v Pražské křižovatce, na festivalech. Strávila rok na stáži v Salzburgu, kde studovala na známém Mozarteu ve třídě profesorky Aud Kjellaug Tesaker.

Daniel Klánský pochází z pražské hudební rodiny. Publiku se představil na mnoha koncertech v tuzemsku i v zahraničí (Florencie, Milano a další). Je laureátem několika pěveckých soutěží, finalistou Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech a absolutním vítězem a držitelem Ceny českého rozhlasu na Mezinárodní  písňové soutěži Bohuslava Martinů. Od podzimu 2013 je posluchačem pražské HAMU ve třídě Magdaleny Hájóssyové. V pražském Národním divadle se představil v dvojroli Mirko Hýla a Vedoucího v opeře Jana Kučery Rudá Marie, jako inženýr Tomeš v opeře Václava Kašlíka Krakatit Donald v Brittenově opeře Billy Budd. V Divadle F. X. Šaldy v Liberci hostuje v roli Schaunarda (Puccini: Bohéma).
Daniel Klánský často vystupuje se svým otcem, slavným klavírním virtuosem Ivanem Klánským, koncertoval s Bennewitzovým kvartetem, Epoque Quartetem, několikrát s Komorní filharmonii Pardubice, Karlovarským symfonickým orchestrem, Moravskou filharmonií Olomouc a Západočeským symfonickým orchestrem. Na koncertním turné se představil společně se svým bratrem, klavíristou, Lukášem Klánským a houslistou Janem Mráčkem. 

 
 

Seznam termínů

  • 2022-01-01 16:00 - 18:00