Aktuální koncerty

Previous month Previous day Next day Next month
Search

Koncerty

Vánoční koncert - David Deyl & KSO

Thursday, 19. December 2019
19:30

hotel Thermal - Velký sál

 

 

DeylVÁNOČNÍ KONCERT (M5)

Rezervovat vstupenky

1. Přísahám

2. Souhvězdí

3. Hry o nás

4. Mít tě blíž

5. Teď hned

6. Potají

7. Počítám

8. V ozvěnách

9. Akorát

10. Memory (Cats)

11. Evermore (Beauty and the Beast)

12. A Million Years Ago

13. Budu tu stát

14. Tichá noc

15. Noel

16. Nádherná zář

17. Somewhere In My Memory

18. Svatý čas

David Deyl - zpěv

Karlovarský symfonický orchestr

Ota Balage - dirigent

David Deyl je skladatel a zpěvák s mimořádnou barvou hlasu. Skutečným startem v úspěšné kariéře bylo debutové album Hlavolam, které vydal v roce 2009. V roce 2011 vyšlo druhé album „Zásah“ s velkými hity Počítám a Lež a nech si lhát. Od třetího alba album „V ozvěnách“ z roku 2014 se věnuje David Deyl stylu klasického crossoveru, kdy bravurně propojuje moderní a populární písně s krásou tradiční klasické hudby. Na albu jej v písních doprovází Severočeská filharmonie Teplice. Píseň V ozvěnách obdržela v roce 2015 cenu Českého Slavíka za nejoblíbenější píseň Rádia Impuls. V nastoupeném směru pokračuje zpěvák na čtvrtém albu „Moje Vánoce“ z roku 2016, deska vznikla opět ve spolupráci s teplickou filharmonií a jeho jeho pečlivá příprava trvala téměř dva roky. Vedle práce na koncertních projektech pracuje David Deyl intenzivně na svém dalším autorském albu.

Historie Karlovarského symfonického orchestru začíná v roce 1835, kdy český skladatel, houslista a dirigent Josef Labický založil v Karlových Varech sezonní lázeňský orchestr. O čtyřicet let později se těleso proměnilo ve stálý symfonický orchestr s širokým polem působnosti a všestranným repertoárem. U této zásadní proměny stál zakladatelův syn, dirigent August Labický. V roce 1894 uvedl orchestr v Poštovním dvoře kontinentální premiéru Novosvětské symfonie Antonína Dvořáka.

Hlavním těžištěm umělecké činnosti orchestru jsou abonentní cykly a mimořádné koncerty. V lázeňské sezóně orchestr pravidelně účinkuje na promenádních koncertech a při všech tradičních hudebních událostech - slavnostně otevírá lázeňskou sezónu, účinkuje na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a pořádá Mozartovy a Beethovenovy dny. Je partnerem Pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a Karlovarského Jazzfestu. Dominantou karlovarského hudebního života je festival Dvořákův Karlovarský podzim, který KSO každoročně pořádá.

Koncert bude řídit Ota Balage, skladatel, dirigent, multiinstrumentalista a zpěvák. Vystudoval klarinet, skladbu a klavír na Hudební vojenské konzervatoři a dále při pražské AMU obor dirigování. Proslavil se jako člen superskupiny BSP spolu s kytaristou Michalem Pavlíčkem a zpěvákem Kamilem Střihavkou. Vedle toho se podílel rovněž na českých inscenacích různých muzikálů včetně Jesus Christ Superstar nebo Cats. Několik let působil jako dirigent v Hudebním divadle v Karlíně, založil kapelu Balage Band, vyučuje na Pražské konzervatoři. Aktuálně chce otevřít v Praze 5 školu zpěvu.

Back