Imperial Karlovy Vary a. s.

Ing. Petr Milský

ředitel Sales & Marketing

"S Karlovarským symfonickým orchestrem spolupracujeme dlouhodobě. Pozitivně vnímáme, že se jedná o nejstarší a nejvýznamnější hudební těleso v regionu. To dokládá i fakt, že letos v září vstoupí již do své 182. koncertní sezóny. Za tu dobu se spolu s KSO představila hostům i obyvatelům Karlových Varů celá řada výrazných osobností i hudebních projektů. Naposledy jsem zaregistroval i vydání velice povedeného dvojalba Sinael Jazz Symphony a Česká škola, společného díla Karlovarského symfonického orchestru a významného hudebníka, skladatele a dirigenta Kryštofa Marka. Osobně si velice vážím toho, jak orchestr modernizuje svou tvář – což je zcela v kontextu našeho úsilí být tvůrcem moderního lázeňství."

Ing. Petr Milský

logo hotel Imperial

Společnost Imperial Karlovy Vary patří mezi pět nejúspěšnějších poskytovatelů komplexní lázeňské péče v České republice. Od roku 1992 ji provozuje ve svých nestátních zdravotnických zařízeních, v hotelu Imperial****Superior a Spa Resortu Sanssouci****. Vzhledem ke špičkové kvalitě svého stěžejního produktu, kterým je medicínsky pojatá komplexní lázeňská péče, se společnost stala prvním držitelem Lázeňské ceny ČR 2006, dále Ceny poroty Lázeňského festivalu 2008, Ceny Svazu léčebných lázní ČR 2009 a Ceny města Karlovy Vary 2009.

 Jejím skutečným klenotem je hotel Imperial, který je nezaměnitelnou dominantou světoznámého lázeňského města. Na první pohled je jasné, že byl stvořen ke slávě. Ovšem od svého velkolepého otevření 18. června 1912 prošel i méně slavnými etapami – tou nejhorší bylo více než čtyřicetileté chátrání zahájené poválečným znárodněním. Se vznikem akciové společnosti Imperial Karlovy Vary v roce 1992 se ihned začala připravovat náročná rekonstrukce. Do rozvoje všech svých zařízení společnost v posledních osmi letech investovala 860 milionů korun, z toho více než 400 milionů korun právě do hotelu Imperial.

Nyní společnost zaměstnává v průměru 500 lidí, ročně se zde léčí kolem 16 tisíc lázeňských hostů a hotelové služby využívá dalších téměř 10 tisíc lidí, přičemž naprostou většinu – téměř 90 procent – tvoří cizinci.

Hotel Imperial je držitelem mezinárodního ocenění Czech Republic's Leading Spa Resort, opakovaně uděleného světovou asociací World Travel Awards v letech 2005, 2006, 2008 a 2013.

logo-spa resort sanssouci

Spa Resort Sanssouci získal ocenění Czech Republic's Leading Spa Resort v letech 2010, 2011 a 2012. V roce 2010 obsadil se svou nabídkou „Komfort, prvotřídní léčba a wellness – vše pod jednou střechou" v soutěži Ceny Kudy z nudy 3. místo v regionu Západočeské lázně.

 

Více na www.imperial-group.cz; www.spa-hotel-imperial.cz; www.spa-resort-sanssouci.cz

Ing. Petr Milský

Ředitel Sales & Marketing

Motto: „Věřím v jedinečnost léčivé síly karlovarské krajiny a v um našich odborníků. Jen díky tomu se můžeme stát skutečným tvůrcem moderního pojetí lázeňství v českém i evropském kontextu.“

Posláním naší společnosti je pomáhat lidem obnovit jejich fyzickou i duševní energii, bránit se závažným civilizačním onemocněním a kromě toho se snažíme také vlastním výzkumným programem podílet na rozvoji léčebné lázeňské péče.

K léčení v maximální míře využíváme karlovarských přírodních léčivých zdrojů. Základní a nezaměnitelnou součást našich procedur tvoří přírodní karlovarská minerální voda. Kupodivu v Karlových Varech neexistuje příliš lázeňských hotelů a společností, které se mohou pyšnit stoprocentním využíváním léčebné minerální vody. Naše společnost ano, využíváme u nás více než pětinu z celkové spotřeby v Karlových Varech! Až přímo do hotelu Imperial a do balneocentra Spa Resortu Sanssouci je přiveden termominerální pramen Vřídlo. Je mimořádně vhodný pro léčbu gastroenterologických onemocnění, nemocí z poruch látkové výměny a onemocnění pohybového ústrojí. Minerální voda se využívá především jako účinná pitná kúra, ale rovněž pro koupele a další léčebné procedury. Klientům tu je k dispozici vodoléčebné oddělení se saunou a malým minerálním bazénkem, poskytují se tu klasické a podvodní masáže, minerální voda se používá k inhalacím, výplachům střev, poševním a zubním irigacím.

Asi bych neměl zapomenout, že kromě termálních pramenů slouží jako přírodní léčivý zdroj také peloid, který se využívá k zábalům. Mezi tepelné procedury pak dále patří parafin a parafango. K dispozici jsou všechny druhy fyzioterapie, elektroléčba, magnetoterapie, léčebný laser, oxygenoterapie, pneumopunktura, lymfodrenáže a mnoho dalších léčebných procedur.

 

Proč podporujeme Karlovarský symfonický orchestr?

Obecně by se dalo říci, že jsme milovníci umění. Výjimečnou výzdobu interiérů našich hotelů tvoří více než 400 obrazů, děl vyhlášených malířů současnosti i minulosti ze sbírky společnosti. V galerii Spa Resortu Sanssouci jsou prakticky stále představováni současní čeští umělci, malíři, sochaři, fotografové, skláři… Do Clubu Imperial si už zvykli chodit vyznavači jazzu a dalších hudebních žánrů, jak je u nás prezentují domácí i zahraniční hudebníci.

V roce 2013 společnost Imperial Karlovy Vary podpořila sochařský projekt „Víly pramenů“, které vznikaly za účasti veřejnosti přímo v parku hotelu Imperial.

S Karlovarským symfonickým orchestrem spolupracujeme dlouhodobě. Pozitivně vnímáme, že se jedná o nejstarší a nejvýznamnější hudební těleso v regionu. To dokládá i fakt, že letos v září vstoupí již do své 182. koncertní sezóny. Za tu dobu se spolu s KSO představila hostům i obyvatelům Karlových Varů celá řada výrazných osobností i hudebních projektů. Naposledy jsem zaregistroval i vydání velice povedeného dvojalba Sinael Jazz Symphony a Česká škola, společného díla Karlovarského symfonického orchestru a významného hudebníka, skladatele a dirigenta Kryštofa Marka. Osobně si velice vážím toho, jak orchestr modernizuje svou tvář – což je zcela v kontextu našeho úsilí být tvůrcem moderního lázeňství.

Ing. Petr Milský

Ředitel Sales & Marketing