Dopravní podnik Karlovy Vary, a. s.


lanovka


Hlavním posláním Dopravního podniku Karlovy Vary, a.s. je zajišťování městské hromadné dopravy v Karlových Varech a do přilehlých obcí. V denním provozu je 19 linek MHD a v noci jezdí 2 linky. Více než 80% spojů je zajišťováno nízkopodlažními autobusy, kde je možno přepravovat i invalidní vozíky. Polovina autobusů je poháněna stlačeným zemním plynem.

 

V rámci MHD jsou pak zajišťovány i služby pro občany města, jako jsou například rozvozy po skončení divadelních představení, koncertů KSO či po hokejových utkáních v KV Aréně. Nedílnou součástí MHD je i lanová dráha Imperial, která přepravuje cestující od hotelu Imperiál na Divadelní náměstí. Lanová dráha Diana pak jezdí od Grandhotelu Pupp na Výšinu přátelství, kde je rozhledna i s restaurací.

Dopravní podnik dále provozuje příměstskou linkovou dopravu ve směru do Ostrova, Jáchymova, Božího Daru, Potůčků i Abertam a nově i do oblasti Boru, Kolové, Pily, Hlinek a Javorné. Mimo tyto linky jsou pak v provozu i dálkové linky do Plzně, Prahy a Františkových Lázní.

Zájezdová doprava je provozována do celé Evropy a to luxusními autobusy pro 49 a 57 míst. Pro menší skupiny pak menšími luxusními autobusy pro 20 pasažérů.

V letní sezóně je v provozu i autovláček, který jezdí podle jízdního řádu od Hlavní pošty přes lázeňské území až k hotelu Resort Poppy (bývalá Alice) v Březové. Autobusová vyhlídková linky číslo 91 jezdí od dubna do října o sobotách do Lokte, Krásna a Bečova nad Teplou s přípojem na rekreační vlak. Tuto linku zajišťuje historický autobus Karosa ŠL 11 vyrobený v roce 1974.

Dopravní podnik provozuje i další činnosti, jako například provoz parkovišť, parkovacích automatů, zajišťuje i odtahovou službu. V dílnách podniku lze opravovat téměř každý typ vozidla, v provozu je i mycí linka a výhodný prodej motorové nafty.

www.dpkv.cz