Aktuální koncerty

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Vyhledat

Koncerty

Dvořákův karlovarský podzim - Komorní koncert

neděle, 22. září 2019
18:00

hotel Thermal - Malý sál

Mimořádné koncerty

 

EPOQUE QUARTET upDVOŘÁKŮV KARLOVARSKÝ PODZIM - KOMORNÍ KONCERT (M1)

Rezervovat vstupenky

MATEUSZ SMOCZYNSKI: Manhattan Island

DJANGO REINHARDT: Minor Swing

JAN KUČERA: Zrození

JAN KUČERA: Balada EQ 15

JOHN WILLIAMS: Schindler´s List (Schindlerův seznam)

PAT METHENY: Jaco

VLADIMIR COSMA: Le grand blond avec une chaussure noire (Velký blondýn s černou botou)

OLIVER NELSON: Stolen Moments

DAVID BALAKRISHNAN: Skylife

ÁSTOR PIAZZOLLA: Adios Nonino & Libertango

Epoque Quartet:

David Pokorný – housle

Vladimír Klánský – housle

Vladimír Kroupa – viola

Vítek Petrášek – violoncello

Jan Kučera – klavír a průvodní slovo

Průvodcem koncertu je šéfdirigent KSO, skladatel a klavírista Jan Kučera, který s Epoque Quartetem spolupracuje dvě desetiletí. Album "Epoque Quartet plays Jan Kučera" bylo nominované na hudební cenu Anděl v kategorii klasické hudby.

Jan Kučera: „Spojení s Epoque Quartet pro mě znamená celoživotní přátelství s lidmi, kteří dělají hudbu na nejvyšší úrovni. V oboru, kterému se převážně věnují, tedy multižánrové kvartetní interpretaci, nemají konkurenci, a to v celosvětovém měřítku. Jde u nich ruku v ruce vzácná kombinace nejpřísnější muzikantské a profesní náročnosti a zároveň životního nadhledu, specifického humoru a sdílené pohody. Tohoto kumpánství jsem součástí už od dob společných studií na Pražské konzervatoři.

EQ mi hrál vše, co jsem pro smyčcové kvarteto napsal, včetně scénické hudby, kde bylo kvarteto součástí většího ansámblu. Můžu říct, že jsem si i díky tomu jako skladatel detailně osvojil instrumentaci smyčcových nástrojů, čerpal z těchto zkušeností při tvorbě symfonických partitur i při mé dirigentské profesi. Součásti značky Epoque je i Epoque Orchestra, flexibilní těleso, s nímž jsme natočili mnoho filmové hudby a provedli řadu koncertů napříč žánry. Velmi úspěšný byl například projekt Wanted s Dagmar Peckovou, tedy série koncertů s písněmi Kurta Weilla v Lucerně a stejnojmenné CD či zahajovací koncert festivalu Zlatá Praha se sólistou Adamem Plachetkou. S Epoque Quartet jsme v roce 2018 vydali autorské CD, na němž zní hudba, kterou jsem pro něj napsal v průběhu dvaceti let.”

Pražské smyčcové kvarteto Epoque Quartet vzniklo v roce 1999. Hudebníky přivedla ke společné práci nejen názorová shoda a příbuznost uměleckého naturelu, ale především mimořádné nadšení pro jazz, rock a funk, tedy žánry obvykle nezařazované pod hlavičku vážné hudby. Členové kvarteta jsou laureáty několika světových soutěží, hrají v abonentních cyklech SOČR, Českého noneta, Spolku pro komorní hudbu, spolupracují s Českou televizí i rozhlasem a jsou častými hosty mezinárodních hudebních festivalů.

Jan Kučera patří mezi nejvšestrannější české umělce. Vystudoval obor dirigování na Pražské konzervatoři, posléze na HAMU pod vedením Vladimíra Válka.

Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické, komorní i písňové, zkomponoval dvě opery a hudbu ke dvěma baletům. Na svém kontě má rovněž přes tři desítky scénických hudeb k inscenacím pražských i oblastních divadelních scén a mnoho aranží pro crossoverové koncerty.

Jako dirigent spolupracuje s předními českými orchestry, s nimiž kromě klasického repertoáru natočil či veřejně realizoval přes sto symfonických děl soudobých českých či zahraničních autorů, často v premiéře. Šéfdirigentem KSO je od roku 2015.

Zpět