Aktuální koncerty

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Vyhledat

Koncerty

3 Freeman Show aneb Symfonické harašení

čtvrtek, 14. únor 2019
19:30

Karlovarské městské divadlo

 

 

3 FREEMAN SHOW ANEB SYMFONICKÉ HARAŠENÍ (A6)

Rezervovat vstupenky

Ondřej Gregor Brzobohatý - klavír

Ondřej Brousek - klavír

Jan Kučera - dirigent

Vážení přátelé a příznivci Karlovarského symfonického orchestru,

vítejte na dalším společném setkání s hudbou, které možná nelze označit jako „koncert“, ale spíše jako jakýsi happening. Dnešní večer bude totiž v lecčems neobyčejný. Pokusíme se, spolu s mými dlouholetými přáteli Ondřeji, nahlédnout do zákulisí symfonické hudby, do jejích útrob a tajných zákoutí. Budeme si tak trochu hrát a přitom zkoumat, jaké by to například bylo, kdybychom se ocitli v paralelním vesmíru klasické hudby. Jak by zněla Osudová, kdyby byl Beethoven optimistický chlapík. Dozvíme se, co je to nevhodná hudba, jaké jsou zákonitosti filmového traileru, vyzkoušíme si, jak silně dokáže hudba ovlivnit filmový dialog a v neposlední řadě, zda se dá klavírní souboj vyhrát. 3Free Men Show je společný projekt nás tří nadšenců pro hudbu, pro tvůrčí proces, nadhled, humor a přitom upřímnou touhu po hudbě našeho srdce. Sdílejte tyto pocity s námi!

Repertoárové těžiště KSO je tradičně ukotveno především v hudbě klasicismu, romantismu a hudbě 20. století, avšak velkou pozornost věnuje orchestr i koncertům na pomezí žánrů a crossoverovým projektům. V nedávné minulosti s KSO vystupoval například Čechomor, Ewa Farna, Radka Fišarová, kultovní maďarská rocková skupina Omega, Martin Chodúr, Aneta Langerová, Michal Hrůza či Jaroslav Uhlíř. Na dvou vánočních turné orchestr rovněž doprovodil houslistu Pavla Šporcla. S radostí se věnujeme rovněž hudbě filmové, se zvláštním zacílením na české autory. Věřte, že mnohé z těchto partitur si v technické náročnosti nezadají s významnými díly klasické hudby.

KSO se rovněž systematicky věnuje tříbení citu pro hudbu, fantazii a společenské kultivaci u nejmladší generace a pravidelně produkuje společná vystoupení ve spolupráci se ZŠ a ZUŠ v Karlových Varech.

Děkujeme za Vaši přízeň!

S úctou

Jan Kučera

šéfdirigent KSO

Ondřej Gregor Brzobohatý (*1983) začínal v pěti letech horu na housle, později ale přešel na klavír a současně začal skládat první písničky. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru skladba, klavír a dirigování. Kouzlu hudby propadl především díky filmové hudbě, které se odjakživa toužil profesionálně věnovat.

Působil v kapele Bůhví, po odchodu z ní se začal věnovat především scénické hudbě, skládání písní pro jiné interprety a působil též jako producent. Spolupracuje intenzivně se zpěvákem Richardem Müllerem jako autor hudby a producent. Napsal hudbu k řadě filmů i divadelních představení, pokaždé se snažil maximálně využít zvuk živého symfonického orchestru. Skládá rovněž hudbu pro muzikály - v případě muzikálu Legenda Homes je i autorem libreta a textů. Působí také jako aranžér.

Ondřej Brousek (*1981) je hudebníkem a hercem. Hudbě věnoval již od dětství, vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a ve své další kariéře herectví s hudbou spojil. Po studiu začal vystupovat v Divadle Na Fidlovačce, kde se vedle herectví uplatnil též jako autor hudby. Od roku 2012 je členem uměleckého souboru Divadlo na Vinohradech, kde rovněž skládá hudbu k představením.

Působí ve známé hudební skupině Monkey Business, vedle toho skládá hudbu pro symfonická tělesa. Mezi jeho díla z oblasti klasické hudby patří i například Symfonie č.1, symfonická báseň O pokladech egy či skladba John Thomas, podle Ochranného svazu autorského nejhranější vážná skladba roku 2012. KSO uvedl v roce 2016 v premiéře jeho skladbu Paradoxy.

Historie Karlovarského symfonického orchestru začíná v roce 1835, kdy skladatel, houslista a dirigent Josef Labický založil sezonní lázeňský orchestr. O čtyřicet let později jeho syn, dirigent August Labický, proměnil těleso ve stálý symfonický orchestr s všestranným repertoárem. V roce 1894 uvedl orchestr v Poštovním dvoře kontinentální premiéru Novosvětské symfonie Antonína Dvořáka. Hlavním těžištěm umělecké činnosti jsou abonentní cykly a mimořádné koncerty. KSO pravidelně účinkuje na promenádních koncertech, slavnostně otevírá lázeňskou sezónu, účinkuje na mezinárodním filmovém festivalu a pořádá Mozartovy a Beethovenovy dny. Je partnerem Pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a Karlovarského Jazzfestu. Pořádá každoročně festival Dvořákův Karlovarský podzim, který je dominantou karlovarského hudebního života.

Koncert bude řídit šéfdirigent KSO, skladatel a klavírista Jan Kučera.Patří mezi nejvšestrannější české umělce. Vystudoval obor dirigování na Pražské konzervatoři, posléze na HAMU pod vedením Vladimíra Válka. Jako dirigent spolupracuje s předními českými orchestry, s nimiž kromě klasického repertoáru natočil či veřejně realizoval přes sto symfonických děl soudobých českých či zahraničních autorů, často v premiéře. Působí i na operní scéně. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické, komorní i písňové a zároveň má na svém kontě přes třicet scénických hudeb k inscenacím pražských i oblastních divadelních scén.

Zpět