Aktuální koncerty

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Vyhledat

Koncerty

Novoroční koncert Karlovarského symfonického orchestru a Grandhotelu Pupp

úterý, 1. leden 2019
16:00

Grandhotel Pupp

Mimořádné koncerty

 

NOVOROČNÍ KONCERT KARLOVARSKÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU  A GRANDHOTELU PUPP (M5)

Rezervovat vstupenky

ANTONÍN DVOŘÁK: Karneval op. 92

ANTONÍN DVOŘÁK: Romance pro housle a orchestr f moll op. 11

BEDŘICH SMETANA: Našim děvám, Polka

BEDŘICH SMETANA: Hubička, árie Barče „Skřivánčí píseň“

BEDŘICH SMETANA: Prodaná nevěsta, Skočná

ANTONÍN DVOŘÁK: Rusalka, árie Rusalky „Měsíčku na nebi hlubokém…“

JULIUS FUČÍK: Florentinský pochod

ÉMILE WALDTEUFEL: valčík „Bruslaři“

CHARLES GOUNOD: Roméo et Juliette, Juliette „Ah! Je veux vivre“

JOSEPH HAYDN: Koncert pro trubku a orchestr E dur, Allegro

PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ: Květinový valčík

EMMERICH KÁLMÁN: Die Csárdásfürstin, árie Sylvy „Heia in den Bergen“

ARAM CHAČATURJAN: Šavlový tanec

ARAM CHAČATURJAN: Gopak

Lucie Silkenová – soprán

Jakub Sedláček, koncertní mistr KSO housle

Miroslav Smrčka - trubka

Jan Kučera dirigent

Nový rok přivítá Karlovarský symfonický orchestr, který je stálým pilířem kultury v lázeňském městě Karlovy Vary s vynikající uměleckou úrovní, slavnými ukázkami z tvorby hudebních velikánů 19. století, přelomu století i století 20. První část koncertu pod vedením šéfdirigenta kSO Jana Kučery je pak sestavena z děl největších dvou českých skladatelů - Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Ve Dvořákově Romanci pro housle a orchestr se představí jako sólista koncertní mistr KSO, houslista Jakub Sedláček, v áriích ze Smetanovy Hubičky, Dvořákovy Rusalky a dalších vystoupí sopranistka Lucie Silkenová a ve třetí větě Koncertu pro trubku Josepha Haydna, jednom z nejoblíbenějších a nejpopulárnějších koncertů literatury pro tento nástroj, se představí první trumpetista KSO Miroslav Smrčka.

Jakub Sedláček patří k předním houslistům své generace, je vyhledávaným komorním hráčem a sólistou. Studoval Pražskou konzervatoř, konzervatoř v Plzni a na mistrovských kurzech v USA. Účastnil se úspěšně řady soutěží. Jako sólista účinkuje s předními českými orchestry, vystupuje rovněž na festivalech doma i v zahraničí. Působil pedagogicky a koncertně v Bangkoku na Mahidol University, jako koncertní mistr působil v Západočeském symfonickém orchestru Mariánské Lázně, v Plzeňské filharmonii a v Thüringer Symphoniker v Německu. Od března 2013 působí v KSO.

Lucie Silkenová je stálým hostem Národního divadla v Praze a Státní opery Praha. Absolvovala pražskou HAMUa již během studiípůsobila v divadle Semafor a v předních rolích oper v libereckém divadle F. X. Šaldy. Své umění dále rozvíjela na mnoha mistrovských kurzech v zahraničí, úspěšně se účastnila významných pěveckých soutěží. Koncertuje po celé Evropě, s úspěchem koncertovala rovněž v Japonsku, Brazílii či Egyptě. Vystupuje s významnými hudebními tělesy, koncertovala rovněž s BBC Symphony Orchestra a spolupracuje s Komorní operou Praha na zahraničních turné. Spolupracuje s předními dirigenty, je častým hostem prestižních mezinárodních hudebních festivalů.

Miroslav Smrčka absolvoval Pražskou Konzervatoř a Pražkou HAMU. Úspěšně se účastnil řady soutěží. Věnuje se i jiným hudebním žánrům, je zakládajícím členem Dixielandu Planá, působí v mezinárodní skupině Caribe zaměřené na latinsko-americkou hudbu. Dloudobě spolupracuje s varhaníkem Přemyslem Kšicou, je členem žesťového kvinteta KVintet. Členem KSO je od roku 2016, kde zastává post prvního trumpetisty.

Koncert bude řídit šéfdirigent KSO, skladatel a klavírista Jan Kučera. Patří mezi nejvšestrannější české umělce. Obor dirigování vystudoval na Pražské konzervatoři, posléze na HAMU pod vedením Vladimíra Válka. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické, komorní i písňové a zároveň má na svém kontě přes třicet scénických hudeb k inscenacím pražských i oblastních divadelních scén.

Od roku 2002 využíval Jan Kučera příležitostí, které mu jako svému asistentovi v SOČR nabízel tehdejší šéfdirigent Vladimír Válek. Jako dirigent spolupracuje s předními českými orchestry, s nimiž kromě klasického repertoáru natočil či veřejně realizoval více než sto symfonických děl soudobých českých či zahraničních autorů, často v premiéře. V letech 2008 - 2010 byl angažován jako dirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Působí i na operní scéně. V Národním divadle moravskoslezském v Ostravě dirigoval Mirandolinu Bohuslava Martinů a Prokofjevovu operu Ohnivý anděl. Na Nové scéně Národního divadla v Praze nastudoval dvě krátké opery Dmitrije Šostakoviče - Antiformalistický jarmark/Orango a ve světové premiéře svoji komickou operu Rudá Marie, komponovanou na námět kultovního rozhlasového seriálu Rodinka Tlučhořových autorů Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. V lednu 2016 nastudoval ve Stavovském divadle operu La Cenerentola (Popelka) Gioacchina Rossiniho.

Zpět