Aktuální koncerty

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Vyhledat

Koncerty

Adventní koncert - Martin Chodúr, Radka Fišarová

čtvrtek, 6. prosinec 2018
19:30

hotel Thermal

 

 

ADVENTNÍ KONCERT

Rezervovat vstupenky

BONUS PRO ABO A, B, C, K

MARTIN CHODÚR

1. Orchestrální intro – Adeste fideles pastores

2. Jdou zástupy věrných (Adeste fideles pastores) - (Trad.)

3. Pán jde k nám (Cantique de Noël - Oh Holy Night)(Adolphe Adam/Zdeněk Borovec)

4. Vánoční čas (Deck The Halls) - (Trad./Martin Chodúr)

5. Nesem vám noviny (česká lidová koleda)

6. Síla mít rád (Martin Chodúr/Martin Chodúr)

7. Christmas (Baby Please Come Home) - (Jeff Barry, Ellie Greenwich, Phil Spector)

8. Koleda z Coventry (Coventry Carol) - (Trad./Martin Chodúr)

9. Strážní andělé (Guardian Angels) - (Harpo Marx, Gerda Beilenson /Martin Chodúr)

10. Vánoční zvony (I Heard The Bells On Christmas Day) – (John Marks/Henry Longfellow/Ivo Fischer)

11. The Power Of Love - (Holly Johnson, Peter Gill, Mark O´Toole, Brian Nash)

12. Syn Boží se stal člověkem (Mary’s Boy Child) – (Jester Hairston/Zdeněk Borovec)

13. Prozradil Ti Bůh? (Mary, Did You Know?) (Mark Lowry, Buddy Greene /Martin Chodúr)

14. Hallelujah (Leonard Cohen)

 

RADKA FIŠAROVÁ

1. Non, je ne regrette rien (Charles Dumont / Michel Vaucaire)

2. La foule (Ángel Cabral / Michel Rivgauche)

3. Hijo de la luna (José Maria Cano)

4. Já se vrátím/La bohéme (Charles Aznavour, Jacques Plante / Pavel Kopta)

5.Padam…padam… (Norbert Glanzberg / Henri Contet)

6. Flick a Pitti (orchestral)

7. Mon dieu (Charles Dumont / Michel Vaucaire)

8. Stmíváníčko (Radka Fišarová, Vojtěch Nýdl / Jiří Žáček, Radka Fišarová)

9. Před samotou se neschováš (Radka Fišarová / Václav Kopta)

10. Emmenez moi (Charles Aznavour)

Martin Chodúr a Radka Fišarová - zpěv

Jan Kučera – dirigent

Zpěvák, skladatel, textař a hudebník Martin Chodúr je jedním z našich nejvšestrannějších zpěváků mladé generace. Mimořádně technicky vybavený zpěvák s hlasem tříoktávového rozsahu zvítězil v roce 2009 v historicky prvním ročníku soutěže „Česko Slovensko hledá Superstar“. Od té doby se prezentuje v žánrově pestrých oblastech sahajících od popu a rocku přes swing a šanson po muzikál a filmovou píseň. Svou diskografii obsahující tři sólová alba rozšířil letos o vánoční album, které nahrál s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

Martin Chodúr nepíše skladby jen pro sebe, jeho písně už obohatily repertoár Karla Gotta, Hany Zagorové a operních pěvců Štefana Margity a Kateřiny Kněžíkové.

Zpěvačka Radka Fišarová se rovněž pohybuje ve více žánrových oblastech, je známou muzikálovou, jazzovou a šansonovou zpěvačkou. Od dětství zpívala v souboru Bambini di Praga, později ve folkové skupině Fišle. Založila skupinu Auris, se kterou vydala dvě CD. Vystudovala Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde si oblíbila swing, jazz a muzikál. Díky jednomu z muzikálů objevila svět šansonu, ckterému se věnuje například s Jazzovým triem s programem věnovaným Edith Piaf. Radka Fišarová vystupuje rovněž s Českým klarinetovým kvartetem.

Historie Karlovarského symfonického orchestru začíná v roce 1835, kdy český skladatel, houslista a dirigent Josef Labický založil v Karlových Varech sezonní lázeňský orchestr. O čtyřicet let později se těleso proměnilo ve stálý symfonický orchestr s širokým polem působnosti a všestranným repertoárem. U této zásadní proměny stál zakladatelův syn, dirigent August Labický. V roce 1894 uvedl orchestr v Poštovním dvoře kontinentální premiéru Novosvětské symfonie Antonína Dvořáka.

Hlavním těžištěm umělecké činnosti orchestru jsou abonentní cykly a mimořádné koncerty. V lázeňské sezóně orchestr pravidelně účinkuje na promenádních koncertech a při všech tradičních hudebních událostech - slavnostně otevírá lázeňskou sezónu, účinkuje na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary a pořádá Mozartovy a Beethovenovy dny. Je partnerem Pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a Karlovarského Jazzfestu. Dominantou karlovarského hudebního života je festival Dvořákův Karlovarský podzim, který KSO každoročně pořádá.

Koncert bude řídit šéfdirigent KSO, skladatel a klavírista Jan Kučera. Patří mezi nejvšestrannější české umělce. Obor dirigování vystudoval na Pražské konzervatoři, posléze na HAMU pod vedením Vladimíra Válka. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické, komorní i písňové a zároveň má na svém kontě přes třicet scénických hudeb k inscenacím pražských i oblastních divadelních scén.

Od roku 2002 využíval Jan Kučera příležitostí, které mu jako svému asistentovi v SOČR nabízel tehdejší šéfdirigent Vladimír Válek. Jako dirigent spolupracuje s předními českými orchestry, s nimiž kromě klasického repertoáru natočil či veřejně realizoval více než sto symfonických děl soudobých českých či zahraničních autorů, často v premiéře. V letech 2008 - 2010 byl angažován jako dirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Působí i na operní scéně. V Národním divadle moravskoslezském v Ostravě dirigoval Mirandolinu Bohuslava Martinů a Prokofjevovu operu Ohnivý anděl. Na Nové scéně Národního divadla v Praze nastudoval dvě krátké opery Dmitrije Šostakoviče - Antiformalistický jarmark/Orango a ve světové premiéře svoji komickou operu Rudá Marie, komponovanou na námět kultovního rozhlasového seriálu Rodinka Tlučhořových autorů Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. V lednu 2016 nastudoval ve Stavovském divadle operu La Cenerentola (Popelka) Gioacchina Rossiniho.

Zpět