Aktuální koncerty

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Vyhledat

Koncerty

Michael Jackson Symphony

čtvrtek, 21. březen 2019
19:30

Thermal - Velký sál

Mimořádné koncerty,  

 

MICHAEL JACKSON SYMPHONY (M7)

Rezervovat vstupenky

Největší hity krále popu zazní v jedinečných aranžích Martina Kumžáka a v podání jeho Moondance Orchestra a Karlovarského symfonického orchestru. Projekt vznikl v loňském roce  jako pocta k nedožitým šedesátinám Michaela Jacksona.

Dasha - zpěv

Naďa Wepperová - zpěv

Dušan Kollár - zpěv

Dušan Marko - zpěv

Moondance Orchestra

Karlovarský symfonický orchestr

Martin Kumžák - dirigent

Projekt koncertu sestaveného z největších hitů krále popu, amerického zpěváka Michaela Jacksona v jedinečných aranžích Martina Kumžáka vznikl v loňském roce jako pocta k nedožitým šedesátinám Michaela Jacksona (1958 - 2009). Od jeho smrti letos uplyne deset let. Projekt boří hudební hranice, vychází vstříc šiřší posluchačské veřejnosti a navíc dokáže oslovit všechny generace. Hity Michaela Jacksona jsou totiž nadčasové a geniální.

Tento popový zpěvák, skladatel, choreograf, tanečník, producent a mecenáš, se zařadil na třetí místo nejprodávanějších interpretů po skupině The Beatles a zpěvákovi Elvisi Presleym. Album Thriller z roku 1982 je nejprodávanějším albem všech dob, prodalo se ho 110 milionů kusů po celém světě. Michael Jackson získal za svoji kariéru 13 cen Grammy a 26 cen American Music Award.

Dirigent a autor aranží Martin Kumžák je absolventem americké Berklee College of Music v Bostonu. Je výborným klavíristou a je rovněž skladatelem, skládá i vážnou hudbu a muzikály. Aranžoval a dirigoval muzikály West Side Story, Hair, Rusalka, Bonnie a Clyde, společně s Jankem Ledeckým vytvořil muzikály Hamlet a Galileo. Složil hudbu k česko - americkému filmu Manor, v Národním divadle složil hudbu mimo jiné pro dvě hry režírované Janem Kačerem. Z děl z oblasti klasické hudby uvedla např. v roce 2002 Státní opera Praha jeho operní debut Božská komedie na libreto Lubomíra Holzera, svoji suitu pro housle, violoncello a klavír uvedl Kumžák v témže roce ve Španělském sále Pražského hradu. Založil a vede kapely Pajky Pajk a Moondance Orchestra se čtyřmi vynikajícími pěveckými sólisty.

Dasha je jednou z nejtalentovanějších a nejvšestrannějších českých zpěvaček současnosti. Je držitelkou Ceny Thálie pro rok 2010, kterou získala za ztvárnění postavy Máří Magdaleny ve světově proslulém muzikálu Jesus Christ Superstar.

Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, absolvovala Státní konzervatoř v Praze a studovala na Berklee College of Music v americkém Bostonu. Patří mezi nejvyhledávanější a nejobsazovanější muzikálové zpěvačky, vystupovala na mnoha významných českých hudebních scénách včetně Hudebního divadla v Karlíně, věnuje se také svým sólovým projektům a koncertování. Za své debutové CD „ Konečně“ získala Zlatou desku. Na vlnách Dvojky Českého rozhlasu pravidelně uvádí společně s Janem Smigmatorem pořad Klub Evergreen.

Naďa Wepperová je absolventkou Pražské konzervatoře, profesionálně se zpěvu věnuje od roku 1994. Je sólistkou Orchestru Karla Vlacha, účinkovala v řadě muzikálů, je vyhledávanou vokalistkou. Spolupracuje s řadou interpretů, např. Lucií Bílou, Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou, a mnoha dalšími. Studiové práci se věnuje nejen jako zpěvačka, ale též jako aranžérka vokálních partů. V letech 2003–2015 působila jako pedagog zpěvu, interpretace a sborového zpěvu na Konzervatoři v Praze.

Dušan Kollár je muzikálový a popový zpěvák a herec, absolvent oboru herectví na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Po divadelních začátcích v Nitře působil pět let jako zpěvák tanečního orchestru ve Skandinávii. Účinkoval v řadě muzikálů na českých předních muzikálových scénách včetně Hudebního divadla v Karlíně v obnovené verzi Jesus Christ Superstar. Je členem pánského vokálního kvartetu 4TET, který spoluzakládal.

Michal Cerman, absolvent pražské Konzervatoře Jaroslava Ježka, vystupoval již od roku 1980 s řadou skupin a tanečních orchestrů. Od roku 1988 byl šestnáct let členem legendární skupiny Brutus. Jako vokalista spolupracoval s řadou interpretů, např. Karlem Gottem, Petrem Hapkou, Sisou Sklovskou a dalšími. Účinkoval v řadě muzikálů, hraje rock and roll s vlastní skupinou Second Band a blues s kapelou Motion Food. Je frontmanem bluesrockové formace The Cell.

Moondance Orchestra patří k absolutní špičce mezi tanečními orchestry v ČR. K tanci dokáže upravit jakoukoliv hudební předlohu. Orchestr tvoří jedenáct excelentních hudebníků včetně Martina Kumžáka, který jej sestavil z instrumentalistů, s nimiž se setkal během své kariéry v nejrůznějších projektech a jazzových kapelách.

Zpět